Turgut Özal Tabiat Parkı

Turgut Özal Tabiat Parkı

Turgut Özal Tabiat Parkı

Tabiat parkları ve mesire alanları şehir gürültüsünden ve hava kirliliğinden uzaklaşmak adına gidilebilecek en iyi yerler arasındadır. Özellikle göl kenarları ve yeşillik alanlar rahat bir nefes almak ve dinlenebilmek için kuşkusuz şehrin en uygun yerleridir.

Malatya ilinde gidilebilecek en ferah ve yeşillikli yerlerin başında gelen Turgut Özal tabiat parkı hem çevre illerin hem de Malatya kentinin göz bebeği durumundadır. Malatya’yı gezmeye gelen birinin mutlaka görmesini tavsiye ederiz. Pınarbaşı gölünün çevresine yapılan park şehir merkezine de yakın olması sebebi gezinti yapmak için oldukça tercih edilen bir mekandır. İçerisinde kır bahçeleri, hayvanat bahçeleri gibi birçok sosyal alan barındırmaktadır. Bu yönü ile de her yaş grubundan insana hitap etmektedir.

Turgut Özal Tabiat Parkında Neler Bulunur?

Turgut Özal tabiat parkında belediyenin büyük gayretle ve özenle yaptığı mesire alanlarını bulabilir ve piknik yapabilirsiniz. Ayrıca içerisinde kafe ve restoranlarda bulunmaktadır. Belediyenin sorumluluğunda olduğundan Malatya ilinde gidebileceğiniz en uygun fiyatlı yerlerin başında gelmektedir. Parkın içerisine girerken de oldukça düşük bir ücret ödemeniz gerekir. Turgut Özal tabiat parkı içerisinde bulundurduğu çocuk oyun alanları ile de ailenizle rahatlıkla gidebileceğiniz bir mekan olma özelliği taşımaktadır. Ayrıca sıralı şekilde dizilen kamelyaları ile de sıcak bir ortam yakalamak da mümkündür.

Özellikle yaz aylarında yeşillikler içerisinde ve göle bakarak güzel bir hafta sonu geçirebilir, bütçenizi de aşmadan aileniz ve arkadaşlarınız ile eğlencenin tadına varabilirsiniz. Aktivite mekanlarını da içerinde bulunduran Turgut Özal tabiat parkı bu çok yönlülüğü ile de tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Tabiat parkı gezinizi sonlandırdığınızda da yeni yerler keşfetmek ve görmek için www.otelneva.com/tr/blog/ internet adresindeki blog yazılarını okuyabilirsiniz.

Turgut Özal Tabiat Parkı Nerededir?

Turgut Özal tabiat parkı şehir merkezine 10 km uzaklıkta olup, Elazığ yoluna çıkıldığında sol tarafta kalmaktadır. Malatya’nın Ordunuzu ilçesinde yer alır. Eğer Malatya iline geldiyseniz konaklamak için müşteri memnuniyetine verdiği önem ve yüksek hizmet kalitesi ile Neva Oteli tercih edebilirsiniz. Turgut Özal tabiat parkına gidebilmek için kullanacağınız ulaşım araçlarını ve yol güzergahını da resepsiyondan öğrenebilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.