Fotoğraf Makinası Müzesi

Fotoğraf Makinası Müzesi

Fotoğraf Makinası Müzesi

1839’da fotoğraf makinası doğanın cam yardımı ile bir yüzeye düşürülmesi olarak tanımlandı. Uzun süre renklendirme çalışmaları, uzun jelatin filmler ile başlanılan fotoğraf sanatı bugünlerde neredeyse herkesin evlerinde hatta ceplerinde kendilerine yer buluyor. Geçmişten bugüne merceklerin kalitesi, renkleri, çözünürlüğü, lensleri oldukça değişti ve gelişti.

Sosyal yaşantımızın bir parçası haline gelen fotoğraf sanatının da meraklıları her geçen gün artmaktadır. Bu sebeple popülerizmin de bel kemiği olan fotoğraf sanatının geçmişi de en az geleceği kadar merak ediliyor. Sizlerde bu tarihsel gelimi takip etmek ve gözleriniz ile görmek için Malatya fotoğraf makinası müzesi ve Malatya şehrini ziyaret edebilirsiniz. Bu makalede benzerine az rastlanır büyüklükteki bu teknoloji müzesi hakkında bilgi edineceksiniz.

Malatya Fotoğraf Makinası Müzesi

Malatya fotoğraf makinası müzesi dünyanın üç büyük müzesinden biridir. Bu sebeple de Malatya şehrinin en gözde kültürel mekanlarından biri olma özelliğine sahiptir. Bu güzide müze her yıl birçok yerli ve yabancı turistin uğrak yeri olmaktadır. İçerisinde 2023 adet fotoğraf makinası bulunmaktadır. Fotoğraf makinalarının tarihsel gelişimini gözlemleyebileceğiniz, sizlere geçmişten günümüze yükselen bu teknolojinin en güzel detaylarını gösteren müzeyi Malatya’ya gelmişken mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Malatya fotoğraf makinası müzesi 3600 den fazla aksesuar ve sarf malzemeleri ile görenleri hayrete düşürüyor. Gözlerinizi alamayacağınız birbirinden güzel detayları ile müze Malatya’nın sembollerinden biri haline gelmiştir. Malatya’nın birbirinden farklı tarihi ve turistik mekanlarını gezmek için şehri ziyaret ettiyseniz kaliteden fedakarlık etmeden hizmet veren Malatya’nın en güzel otellerinden biri olan Neva Otel’i tercih edebilirsiniz. Otel detaylarına www.otelneva.com internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Malatya Fotoğraf Makinası Müzesi’de Neler Var?

Fotoğraf makinası müzesi Malatya Sanat Sokağında bulunan iki katlı bir ahşap ev şeklindedir. Körüklü, filmli, dijital birçok farklı kalitede üretilmiş sizlere geçmişten bugüne bir tarih resitali yaşatan fotoğraf makinesi müzesi içerisinde bulunan aksesuarları da mutlaka görmelisiniz. Türkiye’nin önemli koleksiyonerleri ve Malatya şehri belediyelerinin ortak çabası ile faaliyete geçen müze meraklılarını bekliyor. Bu konuda müze ulaşımı ve içeriği konusunda otel resepsiyonundan da bilgi alabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.